Drenthe2Days-2023zo 29-10-2023 16:24
Results - HavelteWestcreated by OE2010 Stephan Krmer SportSoftware 2017

 
M-10 (2)3,3 km 0 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1301Jens Deferm14hamok23:32
2303Oskar Eliasson Larsen14IFK Goteborg31:24
 
 
 
M-12 (9)3,3 km 0 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1308Kobe Deferm11hamok21:30
2306Witse Boeckx12Omega21:42
3313Alec Van Der Burgt11Individuals/No club21:58
4315Bjorn Visser11olv MINOR24:38
5307Erik Bruns12MTK Bad Harzburg24:41
6314Noah Van Der Zande11OLV Uslar 1976 e.V.30:35
7311Emil Riedel12OLV Uslar 1976 e.V.33:40
8309Renze Kootstra11HOC'9342:02
9310Aron Reitsema12Argus43:28
 
 
 
M-14 (8)4,6 km 0 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1319Malte Palmer09Ulricehamns OK25:48
2322Thor Wolles10hamok26:11
3317Troj Gunnarsson09OK Vilse 8728:22
4316Wout Boeckx09Omega31:19
5318Nathan Jansen10Omega32:49
6321Linus Quayle10OK Nolaskogsarna39:12
7320Dominykas Prakapas10OK Vilse 8752:53
8802Matej Skoda10Individuals/No club57:43
 
 
 
M-16 (7)6,5 km 0 m23 C
PlStnoNameYBClubTime
1326Arvidas Gunnarsson08Jarfalla OK39:14
2324Bob De Cleene07TROL Belgium43:32
3327Thomas Jansen08Omega45:47
4328Joel Leistra07KOVZ48:46
5330Micah Wiering08HOC'9353:25
6329Stan Maes07Kempische Orientatielopers54:02
 
323Alexander Bjarby08Frosta OKdnf
 
 
 
M-18 (1)8,5 km 0 m23 C
PlStnoNameYBClubTime
1331Hugo Thoresson06Andrarums IF1:22:34
 
 
 
M-20 (1)9,0 km 0 m24 C
PlStnoNameYBClubTime
1332Bennet Grote04OLV Uslar 1976 e.V.1:16:19
 
 
 
M21 (38)11,5 km 0 m33 C
PlStnoNameYBClubTime
1122Christoph Prunsche92TuS Lbbecke59:45
2100Benjamin Anciaux86BOMT1:01:00
3104Rune De Clercq05TROL Belgium1:02:48
4115Simon Krekels98TROL Belgium1:03:08
5106Mats De Smul06Omega1:03:13
6103Gian-Andrin Coolen01KOVZ1:03:29
7123Toby Scott91OLV Steinberg1:03:47
8129Guillaume Wyrsch98ANCO1:04:20
9112Jeroen Hoekx86hamok1:07:21
10139Philip van Hemelen91BOMT1:08:01
11107Sam Deferm79hamok1:08:05
12120Adriaan Pelckmans90Antwerp Orienteers1:08:07
13127Brent Vleugels95BOMT1:10:22
14126Bart van Wijngaarden82OK klemmingen1:11:20
15138Jo Linten81BOMT1:14:00
16137Piet Deferme01BOMT1:17:47
17119Bert Marien84Kempische Orientatielopers1:19:03
18105Riley De Jong98KOVZ1:20:58
19108Michel Dongen van76OLifant1:21:08
20128Jeroen Vochteloo93HOC'931:21:22
21124Rik Tensen96olv MINOR1:21:43
22117Lok Hin Ma94Hongkongers1:22:04
23121Roelof Posthouwer78olv MINOR1:23:40
24109Marijn Edelenbosch90HOC'931:27:45
25118Luca Maltig00DJK Adler 07 Bottrop1:28:47
26140Marc Kerckhofs73BOMT1:29:20
27110Gert Geboers93Kempische Orientatielopers1:30:04
28136Joshua Ho Kiu Au04Hongkongers1:36:36
29111Arvid Glowka91TSC Eintracht Dortmund 48/951:38:07
30102Dieter Coen89TROL Belgium1:39:41
31114Frode Konst71IL Tyrving2:17:11
32142Ton Vlasveld64olv MINOR2:32:08
 
116Wouter Leeuws90Omegamp
125Rolf Van Der Hulst97olv MINORmp
101Lennert Br00DJK Adler 07 Bottropmp
141Mathijs Van Ark86Individuals/No clubmp
nc113Viktor Iovenko90Individuals/No club1:22:20
nc539Tatyana Popova68Individuals/No clubdnf
 
 
 
M35 (9)9,0 km 0 m24 C
PlStnoNameYBClubTime
1339Aleksei Morozov69KOVZ53:29
2337Jean-Claude Jimenez60hamok1:19:53
3340Peter Reitsema86Argus1:20:55
4335Dennis Bruijntjes85OLifant1:21:20
5338Herman Mooij84Argus1:22:29
 
336Sebastian Grunau88DJK Adler 07 Bottropdnf
nc813Jacob Visser84Individuals/No club1:26:59
nc807Mikhail Stepanov93Individuals/No club1:37:36
nc333Dmitrii Altukhov91Individuals/No club2:20:29
 
 
 
M40 (8)8,5 km 0 m23 C
PlStnoNameYBClubTime
1343Henrik Eliasson83IFK Goteborg51:53
2346Ronald Somers80KOVZ1:01:06
3342Jan Boeckx79Omega1:04:52
4347Ulf Uhlemann79DJK Adler 07 Bottrop1:28:15
5344Tobias Gdde80DJK Adler 07 Bottrop1:45:57
6345Melchior Ram82HOC'931:47:04
 
348Timo Visser82olv MINORmp
nc810Hans FeenstraIndividuals/No clubmp
 
 
 
M45 (11)8,5 km 0 m23 C
PlStnoNameYBClubTime
1359Mats Troeng78OK Linne51:31
2357Kim Jansen76Omega52:44
3358Tom Quayle75OK Nolaskogsarna53:25
4349Mats Aberg75OK Linne55:13
5354Patrik Gunnarsson76Big Foot Orienteers58:56
6360Kristof Wolles78hamok1:00:02
7350Eike Bruns75MTK Bad Harzburg1:00:26
8353Jan Delobel78Omega1:03:57
9355Jess Hervs Lucas68C.D.C.E.B.E.1:23:58
10352Alwin De Lijster75olv MINOR1:32:45
11351Bob De Clercq74TROL Belgium1:47:05
 
 
 
M50 (16)7,5 km 0 m25 C
PlStnoNameYBClubTime
1371Johan Nsman73Tby Orientering40:26
2365Jonas Eklund72OK rodhen43:31
3379Stefan Wittmann72Gotlands Bro OK47:36
4375Roland Van Loon72KOVZ48:13
5373Michael Thierolf62TSG Bad Knig49:00
6378Wim Vervoort69TROL Belgium49:04
7363Olivier De Smul70Omega49:09
8364Gunther Deferme70hamok49:44
9361Kjell Almgren68OK Ravinen - Nacka50:33
10366Dirk Goossens64TROL Belgium51:04
11370Marco Mensink71Argus51:20
12368Goran Kimell71Gotlands Bro OK59:25
13369Andreas Maltig69DJK Adler 07 Bottrop59:35
14367Gunnar Grote72OLV Uslar 1976 e.V.1:12:52
15376Marc Van Veen70Argus1:20:09
 
377Olaf van Werven73Argusmp
 
 
 
M55 (20)6,5 km 0 m23 C
PlStnoNameYBClubTime
1389Christian Kosch66OLV Steinberg50:46
2381Jan Olov Andersson66OK Algen51:20
3396Erik Van Dyck64TROL Belgium52:33
4397Karl Vervoort64TROL Belgium53:57
5380Rudi Aerts64Omega56:26
6388Karl Keuppens66Omega56:54
7815Maxim Golov68olv MINOR57:14
8387Steven Jochems64KOVZ58:12
9816Mats G. AnderssonGoteborg Majorna OK58:19
10395Pim Van Der Wijk66OLifant59:37
11393Espen Fyhn Nilsen68OLifant1:00:59
12407Per Larsson63OK klemmingen1:01:01
13386Klaas Jan Hofstra65HOC'931:01:05
14382Erik Eefting64HOC'931:01:18
15383Herman Elfrink59olv MINOR1:09:23
16877Peter DirksenSauda Orientering Norge1:12:35
17391Michael Margolin65DJK Adler 07 Bottrop1:15:27
18392Stein Magnus Moen64Grue IL1:18:42
19394Danny Swerts64hamok1:28:41
20385Thomas Grtelmeyer65MTK Bad Harzburg1:36:16
 
 
 
M60 (18)5,9 km 0 m21 C
PlStnoNameYBClubTime
1410Luc Melis61hamok43:39
2417Bart Van De Moortel60Omega47:04
3404Arne Kristensen59Herlufsholms OK48:50
4409Marc Meeuwssen63TROL Belgium50:41
5399Peter Dewulf60TROL Belgium51:58
6411Johnny Nimvik62FK Asen52:39
7413Andr Pierlot59C.O.Lige54:14
8416Bart Ticket61TROL Belgium55:07
9420Nikolaj Wanner62OLG Siegerland56:13
10402Jan Hansson60Stenungssunds OK58:18
11405Wiet Laenen60TROL Belgium1:06:36
12419Marc Vandemeulebroeck60ASUB Orientation1:07:15
13401Vincent Eijsink62s-NMBU Orientering1:07:22
14403Thomas Hohberg63ASG Teutoburger Wald1:07:24
15414Frank Sanders62Argus1:29:32
16418Robert Van Der Hulst59olv MINOR1:43:45
17408Felipe Martos Sanchez59H.O.C. - Cercle d'Orientation1:52:16
 
412Lasse Pedersen59Goteborg Majorna OKdnf
 
 
 
M65 (35)5,4 km 0 m19 C
PlStnoNameYBClubTime
1438Anders Johansson57Hestra IF41:34
2435Trond Hegna57Asker45:54
3457Pierre Willems56ASUB Orientation47:51
4424Anders Bjorklund57Savedalens AIK49:00
5456Patrick Wallaert57Omega50:31
6439Anders Jonsson58Finspangs SOK50:48
7450Gerrit Riet, van de56OLifant51:03
8422Andr Aerts54hamok51:25
9440Bengt Jonsson55Hestra IF52:31
10454Adrie Van Opstal56KOVZ53:54
11448Lars Hanghoj Petersen55Ballerup OK54:05
12443Simon Nijenhuis58olv MINOR57:09
13432Ferdinand Geboers55Kempische Orientatielopers57:54
14820Anne HeikoopHOC'9358:41
15444Ulf Nordzell56OK Djerf59:18
16425Roger Bockx55Kempische Orientatielopers59:28
17423Bjorn Olav Bergslokken58Grue IL1:00:07
18431Roy Fransson54Arla IF1:00:22
19427Peter Brunnberg54Vallentuna Osseby OL1:00:35
20434Hans-Joachim Glowka58TSC Eintracht Dortmund 48/951:01:45
21429Johan Claes57Borasca1:02:39
22442Tonny Neplenbroek58Argus1:03:00
23430Uwe Dresel57SC Klecken1:04:17
24441Sigbjrn Modalsli58Fossum IF1:04:19
25451Tommy Roos56Falkoping AIK1:04:50
26449Rink Post56HOC'931:07:51
27453Manfred Thallner52TSC Eintracht Dortmund 48/951:10:11
28426Guus Boven van55OLifant1:14:57
29455Jackie Vandijck55SAS Orientatie1:18:54
30421Chris Addiers56Omega1:20:53
31433Peter Geboers56Kempische Orientatielopers1:21:26
32436Jacques Hofmans56ASUB Orientation1:33:29
33428Uwe Brger56TSC Eintracht Dortmund 48/951:48:09
 
446Ulf Palmer56Ulricehamns OKmp
447Giel Pardoel55KOVZmp
 
 
 
M70 (24)5,0 km 0 m17 C
PlStnoNameYBClubTime
1464Peter Foppen53olv MINOR43:38
2821Premek Skoda53Individuals/No club44:01
3478Peter Sundgren53Vallentuna Osseby OL46:34
4465Bo Hakansson53IFK Goteborg48:24
5482Dan Widecrantz52OK Skarmen49:26
6459Hakan Andersson52Markbygdens OK50:44
7468Luc Heuninckx52Kempische Orientatielopers51:00
8480Rogier Vanaken51Omega51:23
9481Frans Wens49TROL Belgium51:58
10467Lennart Havren52Tullinge SK55:37
11477Vasil Silin53Silin57:09
12474Dominique Schutjes51hamok57:22
13473Ingemar Persson53Gamleby OK57:43
14460Anton Buytaert51Omega59:38
15466Ferdinand Hanses53TUS Bramsche1:00:20
16476Karl-Heinz Seefeld53OLV Uslar 1976 e.V.1:01:24
17462Eddie Desmedt49TROL Belgium1:02:57
18463Anders Ericsson52Vallentuna Osseby OL1:06:02
19470Anders Kumlin50IK Ymer1:08:13
20471Juliaan Linten51Kempische Orientatielopers1:08:26
 
469Kent Jogeland49IK Ymermp
472Kenneth Olsson51OK Skarmenmp
479Ivo Timmermans50Kempische Orientatielopersmp
475Robert Scuvee50C.O.Ligemp
 
 
 
M75 (16)4,5 km 0 m18 C
PlStnoNameYBClubTime
1483Carl-Henry Andersson48OK Orinto40:01
2485Weine Fredriksson47KFUM Orebro51:02
3491Larseric Larsson47Degerfors OK52:29
4490Mike Intgroen46KOVZ53:50
5492Hans Persson44OK Algen54:17
6497Victor Vanderstraeten46hamok1:02:07
7489Jos Houben47Kempische Orientatielopers1:03:05
8498Dirk Zwikker45Argus1:03:37
9495Georges Timmermans48Kempische Orientatielopers1:05:42
10493Dieter Schlaefke48DJK Adler 07 Bottrop1:07:59
11486Kees Geers44Argus1:10:11
12496Mark Van Bruggen46TROL Belgium1:10:29
13494Jos Thys46hamok1:14:32
14487Bert Geudens44Kempische Orientatielopers1:44:18
15484Jos Bylemans46Kempische Orientatielopers1:44:20
16488Jrg Herbrand45TV Wanheimerort Duisburg1:56:13
 
 
 
M80 (7)3,7 km 0 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
1502Jan Petter Laugen43Ims IL47:00
2501Runo Johansson43Kristinehamns OK50:15
3499Peo Bengtsson33Pan-Kristianstad1:09:15
4500Fonske Bosch41TROL Belgium1:21:56
5826Gerrit KrauseTSC Eintracht Dortmund 48/951:41:03
6504Michael White37Mole Valley OC2:16:29
 
505Sivert Axelsson37Nybro OKmp
 
 
 
M85+ (1)3,7 km 0 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
1506Frans Van De Moortel35Omega1:08:34
 
 
 
W-12 (2)3,3 km 0 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1516Patricija Prakapaite12OK Vilse 8731:43
2517Ninthe Wolles12hamok33:39
 
 
 
W-14 (3)4,6 km 0 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1520Elin Zwikker09HOC'9340:47
2518Ella Hallsten10Tby Orientering50:15
3519Lamis Mousa09OLV Uslar 1976 e.V.50:21
 
 
 
W-16 (6)5,9 km 0 m21 C
PlStnoNameYBClubTime
1524Elvire Pierlot07C.O.Lige53:55
2526Ins Van Der Burgt07CA Ros1:00:49
3525Nele Rberg08OLV Uslar 1976 e.V.1:05:18
4521Alma Hallsten07Tby Orientering1:08:40
5522Marije Kootstra08HOC'932:44:25
 
nc523Kiana Meisel02OLV Uslar 1976 e.V.1:12:11
 
 
 
W-18 (1)7,5 km 0 m25 C
PlStnoNameYBClubTime
1527Hanne Mourits07Argus1:18:38
 
 
 
W-20 (4)8,5 km 0 m23 C
PlStnoNameYBClubTime
1528Emma Almgren03OK Ravinen - Nacka1:02:29
2529Lisa Harms04WOLF Haltern1:31:50
3531Nora Mourits05Argus1:32:10
 
532Chiara Pfromm04WOLF Halterndnf
 
 
 
W21 (20)8,5 km 0 m23 C
PlStnoNameYBClubTime
1204Tille De Smul04Omega53:48
2218Anouk Van Der Burgt03KOVZ59:47
3216Hannah Thiels99TROL Belgium1:01:48
4214Greet Oeyen80hamok1:02:14
5222Liesbeth van de Velde83BOMT1:02:22
6219Machteld Van Der Hoeven89Argus1:07:56
7202Tjitske Breimer82HOC'931:13:41
8209Athena Landsman95olv MINOR1:15:59
9212Wing Man03Hongkongers1:17:32
10223Mariya PerepelytsyaIndividuals/No club1:18:15
11211Emma Maes02Kempische Orientatielopers1:20:19
12213Lise Milbou93Antwerp Orienteers1:27:42
13207Kelly Gysen90Kempische Orientatielopers1:30:32
14205Laurie Grard97H.O.C. - Cercle d'Orientation1:32:01
15220Joke Zoons88hamok1:32:15
16200Anneleen Aerts90Antwerp Orienteers1:35:41
17217Vanessa Van Breedam94TROL Belgium1:47:35
 
201Eva Boven van90OLifantmp
210Elin Lindblad01OK Djerfmp
206Janine Glowka91TSC Eintracht Dortmund 48/95dnf
 
 
 
W35 (6)7,5 km 0 m25 C
PlStnoNameYBClubTime
1541Nancy Wenderickx76hamok1:00:51
2535Ines Grunau88DJK Adler 07 Bottrop1:20:02
3534Renske Giesen84Argus1:24:56
 
nc536Maria Kuleshova91Individuals/No club1:23:04
nc533Tessa Elfrink96olv MINOR1:30:42
nc537Aleksandra Kuznetsova94Individuals/No club1:47:14
 
 
 
W40 (9)6,5 km 0 m23 C
PlStnoNameYBClubTime
1548Lieke Van Opstal81KOVZ55:16
2542Marieke Addiers83Omega1:03:27
3550Netsi Wodajo80TROL Belgium1:09:30
4547Klara Sumberova80Argus1:17:44
5543Tania Hendrickx83hamok1:18:03
6549Willeke van Werven81Argus1:31:02
7546Annette Schulze82Individuals/No club1:51:39
8545Jessica Pots80Argus1:55:32
9544Judith Leyimangoye80C.O.Lige2:10:15
 
 
 
W45 (11)5,9 km 0 m21 C
PlStnoNameYBClubTime
1560Anna Quayle75OK Nolaskogsarna43:29
2555Eva Hallsten74Tby Orientering47:48
3561Elisabeth Schutjes78hamok49:05
4562Jessica Sollwander78OK rodhen49:39
5558Asja Niederland78DJK Adler 07 Bottrop1:02:46
6554Annelies Geboers78Kempische Orientatielopers1:03:15
7552Kerstin Buchacker68C.O.Lige1:09:58
8553Ellen Deschepper77TROL Belgium1:23:24
9836Ineke Ligthart78Individuals/No club1:31:00
 
563Katja Tiitinen75OLV Uslar 1976 e.V.mp
nc551Wendy Afman89HOC'931:15:25
 
 
 
W50 (17)5,4 km 0 m19 C
PlStnoNameYBClubTime
1578Anne Samelius69Visborgs OK43:51
2580Veerle Tulleneers72Omega45:57
3567Ellen De Bie73Omega57:10
4566Michaela Bruns72MTK Bad Harzburg1:01:45
5570Evi Drese70OLV Uslar 1976 e.V.1:02:04
6571Martine Hoeksma69OLifant1:04:09
7574Galyna Kulikova71Silin1:04:29
8568Angelique De Grande72Omega1:08:31
9576Marie Lindblad72OK Djerf1:08:33
10581Irene Van Der Burgt73CA Ros1:11:30
11575Sonja Kunze70OLV Uslar 1976 e.V.1:11:50
12577Kristine Mourits73Argus1:12:36
13572Claudia Kleist69TSC Eintracht Dortmund 48/951:14:20
14565Ellen Boomer72olv MINOR1:35:44
15573Jenny Kootstra73HOC'931:36:32
16579Anja Stynen70hamok1:45:09
 
564Anna Bjarby73Frosta OKmp
 
 
 
W55 (18)5,0 km 0 m17 C
PlStnoNameYBClubTime
1595Marijs Vandeweyer66hamok42:32
2582Cornelia Coolen68OLV Baselland45:13
3593Dunja Riet, van de67OLifant48:44
4588Kirsten Kolbe64TuS Lbbecke49:50
5594Katleen Van De Moortel67Omega50:41
6840Masja van de Ven66KOVZ51:46
7589Iris Kosch67OLV Steinberg56:36
8597Birgitta Verbeek64olv MINOR1:01:45
9587Mia Kinnaer64Omega1:04:34
10586Lina Jasulaityte67OLifant1:05:51
11590Nina Krause64WOLF Haltern1:14:19
12878Yolanda DirksenSauda Orientering Norge1:17:41
13591Olga Margolina67DJK Adler 07 Bottrop1:44:05
14592Anne Pecheur65H.O.C. - Cercle d'Orientation1:47:15
15584Teresa Daz-Toledo Fernndez68C.D.C.E.B.E.2:10:27
 
583Betty De Meyer64TROL Belgiummp
841Dorine de Vries-Sala64olv MINORdnf
nc842Sabeth Kosch91Individuals/No club47:10
 
 
 
W60 (20)4,5 km 0 m18 C
PlStnoNameYBClubTime
1619Linda Verbraken62TROL Belgium41:04
2598Britt-Mari Bengtsson62FK Asen43:58
3599Christina Birath60Stenungssunds OK44:50
4600May Bente Brurberg63s-NMBU Orientering46:49
5621Leen Wouters63Omega47:45
6620Hilde Vercaeren63Kempische Orientatielopers50:42
7613Greta Mols63hamok51:06
8604Barbara Dresel62SC Klecken54:48
9618Jen Vanreusel58SAS Orientatie57:25
10615Anita Palmer59Ulricehamns OK1:00:48
11612Susanne Luscher59Store Tuna OK1:01:01
12606Barbara Glowka60TSC Eintracht Dortmund 48/951:09:28
13605Marina Driesen59Omega1:14:02
14607Anne Hanses61TUS Bramsche1:22:34
15601Miek Bruyninckx60hamok1:26:41
16603Jenny Buelens60ASUB Orientation1:36:55
17611Carine Lambeau60ASUB Orientation1:37:21
 
610Hilde Krols63hamokmp
609Ulrike Korff63SC Achmermp
608Iris Hohberg62ASG Teutoburger Waldmp
 
 
 
W65 (10)4,5 km 0 m18 C
PlStnoNameYBClubTime
1632Lena Persson54Gamleby OK50:46
2625Ulla Engelby54Pan-Kristianstad56:45
3627Stina Gunnarsson54Arla IF1:08:30
4633Alexandra Wanner58OLG Siegerland1:10:28
5628Liset Hendrickx55Omega1:14:52
6623Anita Baerts58Borasca1:25:03
7631Kornelia Mock55TSC Eintracht Dortmund 48/951:26:57
8622Joanna Arnold58TSC Eintracht Dortmund 48/951:44:51
9630Johanne Lind54Ballerup OK1:45:46
10629Monika Herbrand54TV Wanheimerort Duisburg2:19:04
 
 
 
W70 (8)3,7 km 0 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
1635Lisette Eykmans51Kempische Orientatielopers51:45
2637Gunnel Mansson51OK Vilse 8753:29
3639Monica Roeling52KOVZ56:06
4634Paulette Blommen52Omega59:22
5642Christa Zwikker49Argus1:05:53
6636Lieve Geens50TROL Belgium1:07:07
7641Jacqueline Scuvee-moreau51C.O.Lige1:16:41
8626Lieve Feys53Omega1:20:45
 
 
 
W75 (5)3,7 km 0 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
1644Kari Timenes Laugen46Ims IL49:35
2647Kaarina Voudinmaki44Mullsjo OK1:05:43
3643Berit Edengren45Nykopings OK1:09:45
4645Gilberte Marien45Kempische Orientatielopers1:16:50
 
646Torill Svendsen44Frosta OKdnf
 
 
 
W80+ (2)3,7 km 0 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
1649Birgitta Johansson43Kristinehamns OK55:43
2648Eleonor Gronvall42KFUM Orebro1:07:49
 
 
 
Open Short beginner (9)4,6 km 0 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1869Rune Hultgreen54Geoform55:23
2511Danica Taseva58IFK Goteborg1:04:44
3510Esther Reitsema84Argus1:11:32
4508Jurgita Gunnarsson83Big Foot Orienteers1:14:19
5852Jolet MuurlingIndividuals/No club1:26:19
6Marieke Addiers83Omega1:26:24
7850Johanna JanasekIndividuals/No club1:40:15
8512Conny Thoresson67Andrarums IF2:22:23
9853Tristan WieringIndividuals/No club2:34:12
 
 
 
Open Short Difficult (5)3,7 km 0 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
1513Ems De Smul00Omega27:40
2870Thea Martinsson78Modum OL42:35
3515Suzanna Reitsema80Individuals/No club57:47
4514Lisette Kooistra83HOC'931:20:14
 
nc302Kevin Eefting91HOC'931:40:53
 
 
 
M-10 shadowed (1)3,3 km 0 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1300Jesper Bruns15MTK Bad Harzburg33:30